Sadık Gardiyanoğlu Kimdir ?

Sadık GARDİYANOĞLU

1977 yılında Lefkoşa’da doğdu. İlköğretimini 1987 yılında Şehit Ertuğrul ilkokulunda tamamladı.1986 yılında KKTC’de ilk kez yapılan ilkokullar arası Voleybol müsabakalarında görev aldı. 1988-1991 yılında Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulunda  Voleybol  ve atletizim branşlarında bir çok başarısı ve şampiyonlukları vardır. 1989 yılında Gençlik Gücü Spor Kulübünde lisanslı sporcu olarak voleybol  liglerinde Federasyon kupası ve Başbakanlık kupasını kazanan takımda yer aldı. 1990-1991 yıları arasında KKTC Milli Olimpiyat Komitesi tarafından yılın sporcusu ödülünü aldı. 1991 yılında  Kıbrıs Türk Hava kurumunda  lisanslı sporcu olarak okulu adına model uçak dalında Türkiye şampiyonu oldu. 1992-1999 yılları arasında  Kooperatif Merkez Bankası büyük erkek voleybol takımında yer aldı. Koop-Spor formasıyla Çumhurbaşkanlık, Başbakanlık Federasyon kupası ve lig şampiyonluklarını yaşadı.1993 ve 1994 yıllarında Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumuna bağlı olarak ralli hakemliği yaptı. 1994 yılında Lefkoşa Türk Lisesinden Mezun oldu. Lefkoşa Türk Lisesi yıllarında sırasıyla 1993 ve 1994  yıllarında  Kıbrıs Türk Hava kurumunda  lisanslı sporcu olarak okulu adına Ankara’da düzenlenen model uçak ve model roket dalında Türkiye şampiyonluğunu ikişer  kez kazandı. 1993 yılında liseler arası düzenlenen Atletizim ve Voleybol şampiyonasında şampiyonluklar yaşadı. 1994 yılında Lefkoşa Türk Belediyesi Tiyatro gurubunda sahne aldı. 1994 yılında İstanbul Marmara Üniversitesi Güzel sanatlar Fakültesine bağlı kurslarda persvektif ve resim kurslarına katıldı. Üniversite yıllarında etkin olarak Mimarlık Kulübünde Kıbrıs mimarisi ve yapı dokusu üzerinde çalışma guruplarında görev aldı. Üniversite Atletizim ve Voleybol takımında bir çok şampiyonluklar yaşadı.1999 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. 1999-2000 sezonunda Çetinkaya Spor Kulübü çatısı altında kurulan Voleybol takımında görev yapmış ve ayni yıl Çetinkaya forması altında lig şampiyonluğunu kazandıktan sonra aktif spor yaşantısına son vermiştir. 2001 yılında spor yaşantısına Voleybol Federasyonunun düzenlediği aday hakem kursuna katılarak kurs birincisi olmuş ve Voleybol Hakemi ünvanını alarak hakemlik hayatına başlamış ve  çok sevmiş olduğu spordan kopmamış oldu. 2005 yılında terfi hakem sınavlarında başarılı olarak bölge hakemliğine, 2008 yılında üst klasman hakem sınavlarında başarılı olarak en genç milli hakem kokartını almıştır ve halen ayni görevini sürdürmektedir.

1999 yılında Üniversiteden  mezun olduktan sonra birçok inşaat şirketinde Mimar, Yönetici Mimar, şantiye kontroler mimar, satış temsilcisi mimar ve genel müdür görevlerinde bulunduktan sonra kendi özel mimarlık ofisi ve müttahitlik şirketini kurdu. Halen serbest Mimar ve  Müttahit olarak meslek yaşantısını sürdürmektedir.

UBP Lefkoşa İlçesi yönetim kurulu üyesi olan Sadık GARDİYANOĞLU, yasal mevzuat gereği oy verme yaşı yasasına bağlı olarak parti içerisinde ilk kez 1994 yılında bağlı olduğu Lefkoşa Yenişehir örgütünde gençlik kolları üyesi olarak başladığı siyasi yaşamını, sırasıyla örgüt gençlik kolları üyeliği ve başkanlığı, örgüt yönetim kurulu üyeliği, örgüt ilçe delegesi ve kurultay delegesi olarak UBP içerisinde aktif görev almıştır.

2006 yılından itibaren Lefkoşa İlçesi Yönetim kurulunda görev yapmış ve halen bu görevine devam eden Sadık GARDİYANOĞLU iyi derecede ingilizce bilip, evli ve bir çocuk babasıdır.

Sadık Gardiyanoğlu – Mimar
UBP Lefkoşa Milletvekili Adayı Sıra No:13
İletişim: 0533-8670008
www.facebook.com/sadikgardiyanoglu
www.twitter.com/SGardiyanoglu
Ulusal Birlik Partisi Ana Sayfa Linki : http://www.ubp-kktc.org

Leave a comment